You are currently viewing Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası ile Sevdiğini Getir

Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası ile Sevdiğini Getir

Sevgiliyi kendine bağlama duasının en doğru halinin 3 adet tırnak ve 3 adet karpuz çekirdeği ile yapıldığını bilmeyen insanlar, bu duanın faziletinden ve bu uygulamanın nimetlerinden yoksun kalmaktadırlar. Siz değerli okurlarımızı, sevgiliyi kendine bağlama duasının nimetlerinden mahrum bırakmamak ve bu duayı en doğru biçimi ile sunmak maksadıyla bu makaleyi kaleme alıp size de karpuz çekirdeği ve tırnak ile yapılan uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlara yol açtığını göstermek istedik.

  • Her ne kadar sevgiliyi kendine bağlamak için dua olarak bilinen bu dua, tırnak ve karpuz çekirdeği ile yapıldığı için insanlar tarafından büyü gibi algılansa da içerisinde Cenabı Hakk’ın Ya Vedud esmasının ve zikrinin yer alması dolayısı ile büyüsel ve tılsımlı uygulamalardan uzak ve onların kirli biçimlerinden arındırılmış bir uygulama olarak tarif edilir. Nitekim bazı İslami kaynaklarda da sevgiliyi kendine bağlama duasının fazileti üzerinde hususan durulmuştur.

Önce sevgiliyi kendine bağlama duası öncesinde hayatının karanlıklar içerisinde bulunduğunu bildiren bir insanın bu dua neticesinde nasıl bir değişim ve dönüşüm yaşadığını görmenizi isteriz, ardından da bu uygulamanın yapılış şeklini sunmaya çalışacağız:

Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası Bana Umut Oldu

  • “Sevdiğim insanın benden uzaklaşması ve garip bir şekilde benim enerjimden ve içinde bulunduğum durumdan hoşlanmaması, beni yıpratıyor ve her geçen gün daha beter psikolojik sıkıntılara ve bunalımlara sürüklüyordu. Böyle bir durumdan kurtulabilmek için neler yaptığımı anlatamam ve ne çileler çektiğimi tarif etmek bile hakikaten mümkün değil. Böyle zamanlarda, kul dara düşünce Hızır yetişir derler, benim de imdadıma Alemlerin Rabbi olan Allah yetişti ve sevgiliyi kendine bağlama duası içerisinde yer alan Ya Vedud esması beni de yeniden hayata bağladı. Karpuz çekirdeği nimeti ve tırnak ile yapılan bu dua sayesinde hayatımın aşkına yeniden kavuştum ve onun şefkatli sıcak sarılışlarını yeniden içselleştirmeye başladım çok şükür.”

Bu değerli bilgileri sizinle paylaştıktan sonra sevgiliyi kendine bağlama duasının Ya Vedud esmaül hüsnası ile karpuz çekirdeği ve tırnak ile nasıl yapıldığı konusuna şimdi geçebiliriz artık:

sevgiliyi kendine bağlama duası

Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası Çekirdek ve Tırnak…

Evvela karpuz çekirdeklerinin ve tırnakların birer sembol olduğunu ve bu sembollerin dualarda faydalı sonuçlara vesile olduğunu ifade etmek gerekir. Kaldı ki İslami kaynaklarda duaların belli başlı bazı malzemelere okunduğu ve bu malzemelerin sembolik birer değere sahip olduğu da görülmektedir ve anlatılmaktadır. Bu anlamda 3 adet karpuz çekirdeği ve kendi tırnaklarınızdan kesmiş olduğunuz 3 adet temiz tırnağı yanınıza alıp şu uygulamayı yapın:

  • Karpuz çekirdeklerinden bir tanesini sağ dizinizin önüne koyarak 1 adet tırnağı da oraya yerleştirin, yine karpuz çekirdeklerinden birini sol dizinizin yanına yerleştirip 1 adet tırnağı da yanı başına koyun ve son olarak 3. tırnak ve karpuz çekirdeğini de iki dizinizin ortasına yerleştirip gözlerinizi kapatarak sevgiliyi kendine bağlama duası bağlamında 77 defa Ya Vedud esmasını zikredin ve bu zikir sırasında Alemlerin Yaratıcısı ve Sahibi olan Allah’ın kudretinin içinizde dolaştığını ve size kol kanat gereceğini düşünmeye başlayın.

Sonrasında şunları okuyun gözlerinizi açarak:

  • “İlahi varlığımın bir parçasını ve kainatta yaratmış olduğun nimetler ile bizi besleyen ve bize merhamet esintilerini her daim sunan kudretinin tecellilerinden biri olan karpuz çekirdeğini yüce dergahına arz ederek, esasında senin varlığının yüceliğine sığınmak, senden sevgiliyi kendine bağlama duasının hakikatini bana yaşatmanı dilemek istiyorum. Dileklerimin yüce katından kabulü en büyük arzumdur ve hayatımın aşkının bana eğilim göstermesi senin şanındandır. Sunmuş olduğum nimetler sana arz edebileceğim bütün nimetlerin sembolü ve timsalidir ve bu nimetlerin üzerine okuduğum Ya Vedud esması, senin merhamet okyanusunun ve şefkat akarsuyunun sınırsız ve sonsuz olduğunun kanıtıdır. Bana esmaül hüsnalarının hatırı için sevgiliyi kendine bağlama duasında bir umut ışığı yak, amin.”

Bu anlamlı ifadeleri okuyup bitirerek duayı tamamlamış olacaksınız, bu son aşamada karpuz çekirdeklerini ve tırnakları toplayıp bir parça kağıdın içerisine ya da peçetenin içine yerleştirerek yanınızda taşımaya başlayın ve ortalama 7 gün bekledikten sonra bu malzemelerin enerjisinin size geçtiğine şahit olun inşallah.

Bir cevap yazın