You are currently viewing Erkek Sevdiğini Nasıl Belli Eder 5 Harika Detay

Erkek Sevdiğini Nasıl Belli Eder 5 Harika Detay

Erkek sevdiğini bakışları ile nasıl belli eder

İki insan arasındaki normal bakışma süresi 1-2 saniyedir. Ancak seven erkeğin bakışı normalden uzun olup 3-4 saniye sürer. Bu süre normal bakışmadan uzun sürdüğü için çevredeki insanlar tarafından da fark edilir. Bazı durumlarda bu uzun bakışma kadını da rahatsız eder. Fakat erkek ne kadar uzun baktığının asla farkında değildir.

Seven erkekler çoğu zaman bakışlarını gözlerden kaydırarak bedenin farklı yerlerine kaydırır. Özellikle de gözlere bir müddet bakıldıktan sonra bakışlar aşağıya, dudaklara kaydırılır. Dudaklara bir iki saniye bakıldıktan sonra tekrar bakışlar gözlere odaklanır. Bu biçimde gözler ile dudaklar arasında kayan bakışlar tutkulu bir aşkın en önemli işaretlerinden biridir.

Erkek Sevdiğini Nasıl Belli Eder

Erkek sevdiğini jest ve mimiklerle nasıl belli eder

Seven erkekler sevdikleri kadını dinledikleri zaman beden duruşları hemen farklılaşır. Erkek hafifçe öne doğru eğilerek dinlemeye başlar. Bu eğilerek dinleme tarzı aslında “Senden dinleyeceğim her şeyi kabule hazırım, sana bütün benliğimle açığım…” mesajını vermektedir.

Bir erkeğin aşık olduğunu gösteren en önemli ayrıntılardan biri de gülerken yüzünün aldığı biçimdir. Seven erkekler güldükleri zaman göz halkalarının etrafı kırışır ve gözler küçülür. Bu erkeğin samimiyetini gösterir. Ancak kimi erkekler güldükleri zaman sadece ağız bölgesinde bir hareketlenme görülür, yüzün diğer kısımlarında herhangi bir değişiklik olmaz. Bu tarzda gülen erkeklerin içten davranmadıkları, sadece rol yapmaya çalıştıkları söylenebilir.

Seven erkeklerin elleri onlara adeta isyan eder. Eller anlamsız hareketler yapar. Avuç içleri devamlı terler. En önemlisi de erkek, ellerini nereye koyacağını bilemez. Beden dili hakkında bilgisi olan kadınlar erkeklerin ellerindeki bu tedirginliği hemen fark ederler.

Erkek sevdiğini sözleri ile nasıl belli eder

Seven erkek sevdiği kadınla konuşurken ses tonu tamamen değişmektedir. Erkeklerin büyük bir kısmında ses tonu düşer, yumuşak bir ifade takınılır. Bazı erkeklerde ise ses tonunun daha da güçlü çıktığı görülebilir. Yani seven erkeğin ses tonu hiçbir zaman “normal” sınırlar içinde değildir.

Erkekler sevdikleri kadınlarla konuşmaya başladıkları zaman asla konuya makul bir noktadan başlamazlar. Ya pat diye konuya girerler ya da çok fazla geçmişe giderek olayları birkaç aşama öncesinden izah etmeye çalışırlar. Çünkü hissettikleri heyecan durumu onları ya korkaklığa ya da aceleci davranmaya sevk etmiştir.

Seven erkekler konuşurken “ben” dilini çok sık kullanmaya başlarlar. Başka yerlerde olup bitenlerden ziyade kendi yaşamıyla alakalı şeyler anlatmaktan daha fazla haz alırlar. Çünkü hoşlanan erkeğin konuşmaları aslında “kendisini gösterme, kendisini görünür kılma” çabasıdır.

Erkek Sevdiğini Nasıl Belli Eder

Erkek sevdiğini sosyal ortamda nasıl belli eder

Bir erkeğin sevip sevmediğini kalabalık ortamlarda anlamak her zaman çok daha kolaydır. Kalabalık ortamda seven erkek bakışları ile devamlı hoşlandığı kadını takip eder. Bu erkeğin doğal bir eğilimidir ve erkek “koruma içgüdüsü” ile böyle davranmaktadır. Kadın eğer kalabalık bir ortamda erkeğin bakışlarını birkaç defa yakalayabilirse erkeğin sevdiğinden büyük ölçüde emin olabilir.

Erkeklerin sevdiğini tespit etmenin en iyi yolu onunla kısa bir yolculuğa çıkmaktır. Yolculuk sırasında eğer erkek gerçekten seviyorsa hemen yol arkadaşlığına soyunacak ve yolculuk boyunca kadınla iki kişilik bir “yaren grubu” oluşturacaktır. Ancak erkek duygusal olarak hiçbir şey hissetmiyorsa yolculuk boyunca aradaki mesafeyi koruyacaktır.

Erkek Sevdiğini Nasıl Belli Eder

Erkek sevdiğini aykırı davranışla üzerinden nasıl belli eder

Seven erkeklerin büyük bir kısmı sevdikleri kadının yanındayken “otoriteye isyan” ederler. Çalıştıkları kurumda müdüre karşı çıkmak, ev içinde babanın dediklerini dinlemez olmak gibi davranışlar erkeğin aşkını “isyan kavramı” üzerinden yansıtmasından başka bir şey değildir. Pek çok erkekte “karşı çıkışlar yapmak”, kendisini hoşlandığı kadına ispat etme kaygısından ileri gelir.

Seven erkeklerin önemli özelliklerinden birisi de önceden sevdikleri kişilere karşı daha hassas ve daha alıngan davranmalarıdır. Daha önce çok samimi oldukları arkadaşları ile zaman geçirmeme, ailelerini ihmal etme, eski hobileri ile ilgilenmeme gibi davranışlar erkeklerin aşklarını olumsuz biçimde yansıtmalarına örnek verilebilir.

 

Bir cevap yazın