You are currently viewing Dilek Duasının Sözleri ve Muazzam Tesirleri

Dilek Duasının Sözleri ve Muazzam Tesirleri

Dileklerini ve isteklerini dua ve niyaz vasıtasıyla Alemlerin Rabb’i olan Allah’tan dilemek ve istemek, her kulun hakkıdır; fakat maalesef insanımız bu konuda çok bilinçli olmadığı için ve dilek duası hususunda farkındalık seviyesi düşük düzeylerde olduğu için, çoğu zaman yanlış hareketler içerisine girip yanlış tavırlar ve tutumlar takınmaktadır.

  • Oysaki dilek duası ile hayatında istediği hemen hemen her şeyi gerçekleştiren insanların başından geçen olaylar, bize birer ibret dersi olarak anlatılmıştır ve bundan sonra da anlatılacaktır.

Dolayısı ile dilek duası ile siz de hayatınızda kötü gittiğini düşündüğünüz hemen hemen her şeyi değiştirebilir ve hayatınıza anlam katarak daha güzel bir ömür yaşayabilirsiniz. Şimdi dilek duası nasıl yapılmalıdır ve yapıldığında hangi hususlara dikkat edilmelidir konusuna eğilelim ve konunun ayrıntılarını mercek altına alıp siz değerli okurlarımıza dilek duası nasıl yapılır hususunda yardımcı olmaya çalışalım.

Birden Fazla Dilek Duası mı Var?

Evvela İslam alimlerinin ve din büyüklerinin dilek duası olarak aktardığı onlarca değişik uygulama ve niyaz olduğunu hatırlatmak isteriz ve bu uygulamalardan ve niyazlardan belki de en etkilisinin ve en güçlüsünün şu uygulama olduğunu hatırlatarak dikkatli bir şekilde okumaya sizi davet etmek isteriz:

Dilek duasının en güçlü ve en sağlam halini uygulayabilmek için, yanınıza 1 adet peçete ve 1 yemek kaşığı dolusu tuz alarak sessiz bir yere geçin; bu peçeteyi önünüze koyun ve bir yemek kaşığı dolusu tuzu da peçetenin içerisine koyup kaşığı hemen sağ tarafta tutmaya çalışın.

  • Bu uygulamayı takiben gözlerinizi kapatarak 77 defa Ya Rezzâk esmasını okuyun.

Ya Rezzâk esmasının insanlara her türlü rızkı ve nimeti bağışlayan anlamına geldiğini düşünerek bu esmayı okuyun ve dilek duasında bu rızkın sadece maddi rızık olmadığını, aynı zamanda manevi ve psikolojik rızık anlamına geldiğini de düşünmeye çalışın.

Çünkü Ya Rezzâk esması insanların her türlü ihtiyacını karşılayan ve onlara her anlamda fayda ve menfaat sağlayan manasını da taşımaktadır, bu mübarek esmayı tarif ettiğimiz şekilde 77 defa okuyup bitirdikten sonra, gözlerinizi açarak şunları okuyun:

Dilek Duası

Dilek Duasında Telaffuz Aşaması

  • “İlahi, evren içerisinde bulunan her bir varlığı teker teker özel bir şekilde yaratıp onlara fazileti ve hikmeti yaşayabilecekleri bir kalp armağan eden, akıl dolu bir beyin bahşeden ve bütün organlarla donatıp hiçbir şekilde ihmal etmeyen kudretinin ve sonsuzluğunun hatırı için, kalbimdeki dilek ve istek maksadıyla dilek duası yaparak senden ihtiyaçlarımı gidermeni ve bana merhametini yoldaş eylemeni temenni ediyorum. Biliyorum ki sen alemlerin yaratıcısı ve düzenleyicisi olarak insanı eşrefi mahlukat şeklinde yaratıp ona her türlü nimetini ve her türlü güzelliğini tattırdın ve bundan sonra da tattıracaksın. İlahi, gönderdiğin Kur’an-ı Kerim’in yüzü suyu hürmeti için, onun kalbi hükmünde olan Yasin Suresi’nin hakkı için, Yasin Suresi’nin yönlendirmeleriyle ve direktifleri ile hareket eden bahtiyar kullarının hakkı için, bana dilek duasının kabulünü gösterip beni de dalalet sapkınlarının yolundan uzak eyle ve hidayet içerisinde bir ömür yaşamama vesile ol, amin.”

Dilek duasının bu güzel sözlerini okuyup bitirdikten sonra, şimdi peçetenin içerisindeki tuzu tamamen kapatın; yani peçete ile sarın ve sarmalayın ve ardından da bu 2 dua malzemesini dilek duasının kabulü süresince bir yerde saklamaya çalışın.

  • Bu iki mübarek malzeme orada kaldığı sürece, dilek duası etkinliğini gösterip sizi kalbinizdeki ve aklınızdaki güzelliklere taşımaya başlayacak ve siz de bu sayede Allah’ın izni ve hikmeti ile dilek duası vesilesi ile hayatınızda güzellikler ve mutluluklar yaşamaya başlayacaksınız inşallah.

 

Bir cevap yazın